Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Założyciel Dr Bernd Rödl

PrintMailRate-it

banner-bernd-roedl.jpg 

Historia sukcesu Rödl & Partner zaczęła się w 1977 roku, od założenia w Norymberdze jednoosobowej firmy doradczej. Dr. Bernd Rödl, założyciel firmy jako jeden z pierwszych adwokatów w Bawarii uzyskał tytuły doradcy podatkowego i biegłego rewidenta. Od samego początku stawialiśmy na interdyscyplinarne doradztwo. „Byłem przekonany, że przede wszystkim firmy rodzinne potrzebują kompleksowego doradztwa”, mówił Dr. Bernd Rödl. „Do dzisiaj jest to główny obszar naszej działalności”.
 
Przełomowy dla nas moment nadszedł wraz z upadkiem „żelaznej kurtyny”. Jako pierwsza zachodnioniemiecka kancelaria otworzyliśmy, jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec, biuro w Saksonii, w Niemczech Wschodnich. Zaraz potem, w 1989 roku, założona została pierwsza zagraniczna kancelaria w Pradze, a następnie kolejne w Warszawie i w Budapeszcie. „Było dla nas jasne, że chcemy zaopiekować się naszymi klientami w Europie Wschodniej. Konsekwentnie rozwijaliśmy działalność za granicą. Zdobyte doświadczenia w dziedzinie przedsiębiorczości dzisiaj możemy przekazać innym", podkreślał Dr. Bernd Rödl.
 
W roku 1994 nastąpiła ekspansja firmy do Chin. Jako pierwsza spółka niemiecka otrzymaliśmy tam licencję na działalność w zakresie audytu, a następnie doradztwa prawnego. Obecnie posiadamy w Chinach 4 oddziały. W roku 1999 wkroczyliśmy do USA, gdzie również byliśmy pierwszą niemiecką spółką specjalizującą się w świadczeniu usług w zakresie doradztwa i audytu. Kluczem do sukcesu okazało się wyraźne skoncentrowanie działalności na doradztwie dla niemieckich przedsiębiorstw.
 
Naszymi klientami zarówno w Niemczech, jak i za granicą są niemieckie firmy rodzinne prowadzące w przeważającej mierze działalność na arenie międzynarodowej. Służymy doradztwem oraz przeprowadzamy badania audytorskie w kraju i za granicą według jednolitych standardów. Udaje się to osiągnąć, ponieważ nie tworzymy sieci przedsiębiorstw, lecz stanowimy kancelarię z własnymi oddziałami. W ten sposób możemy utrzymywać nasze standardy jakości na arenie międzynarodowej – mówił Dr. Bernd Rödl.
 
Dzisiaj posiadamy 106 oddziałów w 48 krajach oraz zatrudniamy ponad 5130 pracowników. Od ponad 40 lat działalności pozostajemy wierni siedzibie założycielskiej. W roku 2005 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kompleksu biurowego naszej centrali w Norymberdze. Więcej »
 
Dr. Rödl zawsze kładł duży nacisk na to, aby dzielić się swoim sukcesem. Jego zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne przynosiło korzyści licznym instytucjom na całym świecie. Więcej »
 

Przekazanie sterów kolejnej generacji


Dr. Bernd Rödl opuścił zarząd spółki 31 października 2010 roku. Dalej jednak, jako założyciel i udziałowiec, pozostawał wybitnym przedstawicielem firmy, służył wiedzą i doświadczeniem, zasiadał w organach doradczych i radach nadzorczych licznych firm oraz pełnił funkcje honorowe. Dr. Bernd Rödl zmarł 9 listopada 2015 roku.
Deutschland Weltweit Search Menu