Partnerzy w Polsce

PrintMailRate-it

 

therese_baginski_portret.jpgTherese Baginski

biegły rewident, Partner

Tel. +48 71 606 01 00

E-mail: therese.baginski@roedl.com 

 

Therese Baginski jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tytuł biegłego rewidenta uzyskała w 2005 roku. Z Rödl & Partner związana jest od 1992 roku, kiedy rozpoczęła pracę w siedzibie firmy w Norymberdze. W 1997 roku objęła stanowisko kierownika oddziału we Wrocławiu, które zajmuje do dzisiaj. Jest również odpowiedzialna za dział audytu w oddziale gliwickim, krakowskim i wrocławskim oraz za wrocławski dział księgowości i prawno-podatkowy. Od 2004 roku należy do grona Partnerów. Therese Baginski dysponuje wieloletnim praktycznym doświadczeniem jako biegły rewident, które obejmuje projekty w dziedzinie doradztwa i kontroli w przedsiębiorstwach różnorodnych branż i rozmiarów. Zajmuje się doradztwem i badaniem spółek zależnych dla podmiotów m. in. z: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii. Współpracowała z ponad setką niemieckojęzycznych firm w Polsce. Bardzo dobry kontakt z klientami ułatwia jej biegła znajomość języka niemieckiego.

 

W wolnym czasie chętnie gotuje, czyta książki i ogląda filmy. Lubi również piesze wędrówki po górach i jazdę konną.

 

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy, Partner zarządzający

Tel. 48 22 244 00 46

E-mail: renata.kabas-komorniczak@roedl.com

 

Renata Kabas-Komorniczak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, British Centre for European and English Law Studies, American School of Law (University of Florida). Ukończyła także studia doktoranckie o kierunku ekonomia i wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych kancelariach zajmujących się doradztwem podatkowym. Z Rödl & Partner związana od 2004 roku, na początku jako kierownik działu BPO w Warszawie. Od 2013 roku odpowiada za oddziały Rödl & Partner w Warszawie i Gdańsku, w 2014 roku dołączyła do grona Partnerów, a od 1 stycznia 2020 roku objęła stanowisko Partnera zarządzającego. Kieruje projektami usprawniającymi procesy, posiada tytuł Lean Practitioner  oraz Lean Champion Lean Enterprise Institute.  Odpowiada za wdrażanie Business Process Excellence dla wszystkich krajów Rödl & Partner. Prowadzi warsztaty i webinaria z zakresu lean, kaizen, agile oraz management 3.0. Organizuje centra usług wspólnych. Zajmuje się tematyką compliance, w tym ochrony danych osobowych.

 
Jest autorką licznych książek i publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych. Brała udział w sporządzaniu ekspertyz i opinii dotyczących prawa podatkowego dla Sejmu RP. Pełniła funkcję Interim Finance Managera w spółkach produkcyjnych i informatycznych, wdraża moduły finansowe systemów ERP. Doradza w języku polskim, niemieckim i angielskim.

 
W wolnym czasie gra w brydża, gra na pianinie, słucha jazzu, czyta kryminały, biega, jest twórczynią drużyny sportowej Frauen Power w ramach Rödl & Partner, która z sukcesami uczestniczy w ekstremalnych biegach z przeszkodami Runmaggedon, Spartan, Grid w Polsce i zagranicą.

 

Magdalena Ludwiczak

biegły rewident, Partner

Tel. 48 61 624 49 43

E-mail: magdalena.ludwiczak@roedl.com

 

Magdalena Ludwiczak jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tytuł biegłego rewidenta uzyskała w 2003 roku. Od momentu uzyskania tytułu biegłego rewidenta przeprowadza samodzielnie badania sprawozdań finansowych spółek wg prawa polskiego i niemieckiego. Z Rödl & Partner jest związana od 1998 roku.


W roku 2008 otrzymała tytuł Associate Partner i przejęła kierownictwo nad działem audytu w Poznaniu. Dwa lata później została nominowana na Partnera. W roku 2012 przejęła odpowiedzialność za dział audytu Rödl & Partner w Polsce. Od października 2012 kieruje oddziałem Rödl & Partner w Poznaniu. Jest odpowiedzialna za kompleksową obsługę badań sprawozdań finansowych, organizację szkoleń oraz inne usługi poświadczające wykonywane przez audytorów Rödl & Partner.


Pani Magda posiada wieloletnie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych jednostek gospodarczych wg prawa polskiego, niemieckiego i międzynarodowego GAAP. Specjalizuje się m.in. w doradztwie i audycie na rzecz spółek córek z kapitałem zagranicznym, w przekształceniach spółek, wycenie przedsiębiorstw oraz projektach Financial Due Diligence. Dzięki bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego jest bezpośrednim opiekunem licznych klientów niemieckojęzycznych. Posługuje się językiem niemieckim,  oraz polskim (język ojczysty).

 
Magdalena Ludwiczak wolny czas najchętniej spędza realizując swoje pasje – jazdę na nartach oraz podróże.

 

liliane_preusser_portret.jpgLiliane Preusser

Partner

Tel. +48 71 606 01 00
E-Mail: liliane.preusser@roedl.com

 

Liliane Preusser studiowała prawo i ekonomię na Norymberskim Uniwersytecie Fryderyka Aleksandra w Erlangen. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej ze spółek wielkiej czwórki w Düsseldorfie. Z Rödl & Partner związana od ponad 20 lat, od 2005 roku na stanowisku Partnera. Kieruje oddziałami w Krakowie i Gliwicach. Jest odpowiedzialna za usługi outsourcingu finansowo-księgowego Rödl & Partner w Polsce, zarządza kadrą ponad 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Posiada tytuł Lean Practitioner Lean Enterprise Institute. Od 2015 roku odpowiada za wdrażanie programu Business Process Excellence Measure w oddziałach Rödl & Partner w Gliwicach, Krakowie i Wrocławiu.

 

Specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw z krajów niemieckojęzycznych i realizacji zleceń dotyczących prowadzenia księgowości finansowej i płacowej. Doradza w języku polskim i niemieckim. Została uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w outsourcingu w Polsce w plebiscycie czasopisma „Outsourcing Magazine". Poza działalnością na płaszczyźnie biznesowej aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, zwłaszcza propagujących kulturę niemiecką w Polsce w ramach projektów miast partnerskich Norymbergi i Krakowa.

 

Interesuje ją architektura wnętrz i ogrodnictwo, w wolnym czasie chętnie czyta oraz jeździ na nartach.

 

Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.
Deutschland Weltweit Search Menu