Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Partnerzy w Polsce

PrintMailRate-ittherese_baginski_portret.jpgTherese Baginski

biegły rewident, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 


Therese Baginski jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tytuł biegłego rewidenta uzyskała w 2005 roku. Z Rödl & Partner związana jest od 1992 roku, kiedy rozpoczęła pracę w siedzibie firmy w Norymberdze. W 1997 roku objęła stanowisko kierownika oddziału we Wrocławiu, które zajmuje do dzisiaj. Jest również odpowiedzialna za dział audytu w oddziale gliwickim, krakowskim i wrocławskim oraz za wrocławski dział księgowości i prawno-podatkowy. Od 2004 roku należy do grona Partnerów. Therese Baginski dysponuje wieloletnim praktycznym doświadczeniem jako biegły rewident, które obejmuje projekty w dziedzinie doradztwa i kontroli w przedsiębiorstwach różnorodnych branż i rozmiarów. Zajmuje się doradztwem i badaniem spółek zależnych dla podmiotów m. in. z: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii. Współpracowała z ponad setką niemieckojęzycznych firm w Polsce. Bardzo dobry kontakt z klientami ułatwia jej biegła znajomość języka niemieckiego.

 

W wolnym czasie chętnie gotuje, czyta książki i ogląda filmy. Lubi również piesze wędrówki po górach i jazdę konną.

therese_baginski_portret.jpgTomasz Balcerak

doradca podatkowy, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 


Tomasz Balcerak jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. W 2011 roku uzyskał tytuł doradcy podatkowego.

Z Rödl & Partner związany od 2008 roku. W roku 2017 otrzymał tytuł Associate Partnera. 6 lat później został nominowany na Partnera. 

Jest odpowiedzialny za outsourcing księgowości, nadzór księgowy, sporządzanie deklaracji podatkowych i rocznych sprawozdań finansowych oraz Tax Compliance. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ksiąg rachunkowych dla klientów zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem branży nieruchomości. Jego dziedziny to także prawo bilansowe, podatek od towarów i usług, podatek dochodowy od osób prawnych.

Jest współautorem publikacji prasowych i książkowych.

Dr. iur. Monika Behrens

radca prawny, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »


Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem doradczym w Niemczech i w Polsce. W 2013 roku dołączyła do zespołu międzynarodowej kancelarii Rödl & Partner. Wprowadzała klientów z krajów DACH na rynek polski, doradzając im strategicznie i biznesowo. Łączy wiedzę i znajomość realiów prawa niemieckiego z praktyką w Polsce. Specjalizuje się w doradztwie związanym z inwestycjami i wejściem na rynek w Polsce, doradztwie transakcyjnym i negocjowaniu umów.


Wspiera polskie spółki w projektach realizowanych na obszarze Niemiec w ramach międzynarodowych zespołów Rödl & Partner. Specjalista w zakresie Real Estate. Doradza w języku polskim, niemieckim i angielskim. Interesuje się nowymi technologiami w prawie, cyfrową transformacją w biznesie i „zwinnym” zarzadzaniem kancelarią prawną. W 2021 r. znalazła się na liście 25 najwybitniejszych prawniczek w Polsce", opublikowanej przez magazyn „Forbes Women". 

 

Absolwentka Uniwersytetu Karola Ruprechta w Heidelbergu, gdzie uzyskała tytuł Dr.iur. (2008 r.) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończyła z tytułem doktora nauk prawnych (2012 r.). W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem aplikację radcowską w Polsce i otrzymała tytuł radcy prawnego. W Rödl & Partner od 2018 r. kieruje działem doradztwa prawnego w Warszawie, a od 2019 roku grupą ekspercką M&A. Od 2016 r. pełniła funkcję Associate Partner, a w lipcu 2020 r. została mianowana na stanowisko Partnera współodpowiedzialnego za obszar LEGAL.

 

Wolny czas najchętniej spędza aktywnie, bierze udział w ekstremalnych biegach Runmaggedon i Spartan w Polsce i za granicą. Uwielbia muzykę operową w wykonaniu Jonasa Kaufmanna i Piotra Beczały.

Aneta Bolka

Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil » 


Aneta Bolka  jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada  Certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także Certyfikat Lean Practitioner dla usług. Jest certyfikowanym trenerem 5S.

Z Rödl & Partner związana od 2007 r. W 2013 r. otrzymała nominację na Senior Associate, a w 2016 r. została Associate Partnerem. Od 1 czerwca 2014 r. jest kierownikiem działu księgowości finansowej w oddziale Rödl & Partner Gliwice. W 2023 r. została nominowana na stanowisko Partnera.

Uczestniczy we wdrożeniach i dostosowaniu systemów księgowych do obowiązujących przepisów prawno-podatkowych. Zajmuje się prowadzeniem bieżącej księgowości finansowej i rozliczeń podatkowych. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami na arenie międzynarodowej z różnych branż, m.in. handel, usługi, produkcja. Ma także doświadczenie w mapowaniu i optymalizacji procesów księgowych, nadzorze nad księgowością wewnętrzną dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz systemem elektronicznego obiegu dokumentów RFlow. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również Lean Management i Project Management.

W wolnym czasie jeździ z rodziną na rowerze i uczestniczy w koncertach popowych i rockowych. Interesuję się psychologią.

Jarosław Hein

adwokat, doradca podatkowy, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, adwokat i doradca podatkowy. Autor wielu publikacji eksperckich i artykułów w prasie ogólnopolskiej i zagranicznej. Z Rödl & Partner związany od 2005 r., od 2008 kierownik działu prawno-podatkowego w biurze Rödl & Partner w Gliwicach. W roku 2013 mianowany na stanowisko Associate Partner, od lipca 2020 r. pełni funkcję Partnera. Do głównych obszarów jego działalności zawodowej i zainteresowań należą: prawo zobowiązań, prawo karne i prawo karno-skarbowe, Compliance, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne, M&A i AML.

 

Doradza klientom przy sporządzaniu umów w obrocie gospodarczym, przy transakcjach M&A oraz przeprowadza legal i tax due diligence. Reprezentuje klientów w postępowaniach cywilnych i karnych oraz wierzycieli w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Doradza w języku polskim, niemieckim i angielskim.

 

W wolnym czasie gra w tenisa, jeździ na rowerze i uprawia wspinaczkę skałkową. Lubi również kino, teatr i grę w brydża. 

Katarzyna Judkowiak

doradca podatkowy, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n/Odrą na kierunku Międzynarodowej Ekonomiki Przedsiębiorstwa (Internationale Betriebswirtschaftslehre). W trakcie studiów uzyskała stypendium z DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst), w ramach którego studiowała na Uniwersytecie w Montevideo (Urugwaj). Z Rödl & Partner związana od 2005 r., tytuł doradcy podatkowego uzyskała w 2007 r. W roku 2010 mianowana na stanowisko Associate Partner, a w 2020 r. na stanowisko Partnera. Kieruje działem doradztwa podatkowego w warszawskim oddziale Rödl & Partner.

 

Specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku VAT i podatków dochodowych dla polskich i zagranicznych klientów. Realizuje projekty z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, w tym strategie podatkowe uwzględniające inwestycje w różnych jurysdykcjach. Uczestniczy w przeglądach podatkowych, podatkowych due diligence, projektach z zakresu mergers & aquisions od strony podatkowej, a także w transakcjach obrotu nieruchomościami. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi oraz przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Posiada bogate doświadczenie w Tax Compliance. W roku 2021 wyróżniona w rankingu Rzeczpospolitej tytułem najlepszego doradcy podatkowego w zakresie compliance, a w latach 2022 i 2023 rekomendowanego doradcy podatkowego w kategorii „Compliance”. W 2023 i 2024 wyróżniona w rankingu ITR World Tax jako Highly Regarded Practitioner i  Women in Tax Leader w kategorii General Corporate Tax.

Doradza w języku polskim, niemieckim, angielskim i hiszpańskim.

 

Czas wolny chętnie spędza aktywnie z rodziną, jeździ na rowerze, na rolkach, konno, a także na nartach i na snowboardzie. Chętnie gra też w gry planszowe i spotyka się z przyjaciółmi.

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy, Partner zarządzający

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Renata Kabas-Komorniczak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, British Centre for European and English Law Studies, American School of Law (University of Florida). Ukończyła także studia doktoranckie o kierunku ekonomia i wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych kancelariach zajmujących się doradztwem podatkowym. Z Rödl & Partner związana od 2004 roku, na początku jako kierownik działu BPO w Warszawie. Od 2013 roku odpowiada za oddziały Rödl & Partner w Warszawie i Gdańsku. W 2014 roku została Partnerem a w styczniu 2020 dołączyła do grona Partnerów Zarządzających. Kieruje projektami usprawniającymi procesy, posiada tytuł Lean Practitioner oraz Lean Champion Lean Enterprise Institute.  Odpowiada za obszar Business Process Outsourcing w Polsce i Niemczech oraz wdrażanie Business Process Excellence dla wszystkich krajów Rödl & Partner. Prowadzi warsztaty i webinaria z zakresu lean, kaizen, agile oraz management 3.0. Organizuje centra usług wspólnych. Zajmuje się tematyką compliance, w tym ochrony danych osobowych.


Wyróżniona przez The Europe Entrepreneur jako Najbardziej Dynamiczna Kobieta-Przedsiębiorca z Polski, stając się wzorem do naśladowania w 2024 roku (the Most Dynamic Woman Entrepreneur from Poland 

Beco​ming the Role Model in 2024).​

​ 
Jest autorką licznych książek i publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych. Brała udział w sporządzaniu ekspertyz i opinii dotyczących prawa podatkowego dla Sejmu RP. Pełniła funkcję Interim Finance Managera w spółkach produkcyjnych i informatycznych, wdraża moduły finansowe systemów ERP. Doradza w języku polskim, niemieckim i angielskim.

 
W wolnym czasie gra w brydża, gra na pianinie, słucha jazzu, czyta kryminały, biega, jest twórczynią drużyny sportowej Frauen Power w ramach Rödl & Partner, która z sukcesami uczestniczy w ekstremalnych biegach z przeszkodami Runmaggedon, Spartan, Grid w Polsce i zagranicą.

Magdalena Ludwiczak

biegły rewident, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Magdalena Ludwiczak jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tytuł biegłego rewidenta uzyskała w 2003 roku. Od momentu uzyskania tytułu biegłego rewidenta przeprowadza samodzielnie badania sprawozdań finansowych spółek wg prawa polskiego i niemieckiego. Z Rödl & Partner jest związana od 1998 roku.


W roku 2008 otrzymała tytuł Associate Partner i przejęła kierownictwo nad działem audytu w Poznaniu. Dwa lata później została nominowana na Partnera. W roku 2012 przejęła odpowiedzialność za dział audytu Rödl & Partner w Polsce. Od października 2012 kieruje oddziałem Rödl & Partner w Poznaniu. Jest odpowiedzialna za kompleksową obsługę badań sprawozdań finansowych, organizację szkoleń oraz inne usługi poświadczające wykonywane przez audytorów Rödl & Partner.


Pani Magda posiada wieloletnie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych jednostek gospodarczych wg prawa polskiego, niemieckiego i międzynarodowego GAAP. Specjalizuje się m.in. w doradztwie i audycie na rzecz spółek córek z kapitałem zagranicznym, w przekształceniach spółek, wycenie przedsiębiorstw oraz projektach Financial Due Diligence. Dzięki bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego jest bezpośrednim opiekunem licznych klientów niemieckojęzycznych. Posługuje się językiem niemieckim,  oraz polskim (język ojczysty).

 
Magdalena Ludwiczak wolny czas najchętniej spędza realizując swoje pasje – jazdę na nartach oraz podróże.

liliane_preusser_portret.jpg

Liliane Preusser

Dipl. Kffr., Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »


Liliane Preusser studiowała prawo i ekonomię na Norymberskim Uniwersytecie Fryderyka Aleksandra w Erlangen. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej ze spółek wielkiej czwórki w Düsseldorfie. Z Rödl & Partner związana od ponad 20 lat, od 2005 roku na stanowisku Partnera. Kieruje oddziałami w Krakowie i Gliwicach. Jest odpowiedzialna za usługi outsourcingu finansowo-księgowego Rödl & Partner w Polsce, zarządza kadrą ponad 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Posiada tytuł Lean Practitioner Lean Enterprise Institute. Od 2015 roku odpowiada za wdrażanie programu Business Process Excellence Measure w oddziałach Rödl & Partner w Gliwicach, Krakowie i Wrocławiu.

 

Specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw z krajów niemieckojęzycznych i realizacji zleceń dotyczących prowadzenia księgowości finansowej i płacowej. Doradza w języku polskim i niemieckim. Została uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w outsourcingu w Polsce w plebiscycie czasopisma „Outsourcing Magazine". Poza działalnością na płaszczyźnie biznesowej aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, zwłaszcza propagujących kulturę niemiecką w Polsce w ramach projektów miast partnerskich Norymbergi i Krakowa.

 

Interesuje ją architektura wnętrz i ogrodnictwo, w wolnym czasie chętnie czyta oraz jeździ na nartach.

 ____________________________________________________________________________________________________________________

Marzena Rączkiewicz

doradca podatkowy, Partner


Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Z Rödl & Partner związana od 1999 r. Kierownik zespołu księgowości płacowej w oddziałach Rödl & Partner w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Associate Partner od 2014 r., w lipcu 2020 r. mianowana na stanowisko Partnera.

Autorka publikacji dotyczących podatków i prawa pracy, prelegentka branżowych konferencji. Posiada tytuł doradcy podatkowego (od lutego 2014 r.) oraz Lean Practitioner Lean Enterprise Institute (od 2017 r). Prowadzi sprawy dotyczące doradztwa podatkowego oraz outsourcingu finansowo-płacowego i finansowo-księgowego.

 

Jest odpowiedzialna za wdrożenie i rozwój Portalu Pracowniczego w Rödl & Partner oraz współodpowiedzialna za Business Process Outsourcing w Polsce. Główne obszary jej aktywności zawodowej to: podatek dochodowych od osób fizycznych, ubezpieczenia społeczne, prawo pracy. Doradza w języku polskim, niemieckim i angielskim.

 

Miłośniczka zwierząt. Wolny czas spędza jeżdżąc na rowerze oraz podróżując.


Dominika Tyczka-Szyda

doradca podatkowy, Partner

 

Skontaktuj się »

Zobacz profil »

 

Dominika Tyczka-Szyda jest absolwentką ekonomii i filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego i tłumaczeń biznesowych w języku niemieckim realizowanych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw Publicznych.

Z Rödl & Partner związana od 2010 r. W 2014 r. otrzymała nominację na Senior Associate, a w 2017 r. została Associate Partnerem. W 2022 r. została nominowana na stanowisko Partnera. Od 2018 r. zarządza Działem Doradztwa Podatkowego oraz Prawnego w oddziale we Wrocławiu, a także Zespołem Cen Transferowych Rödl & Partner w Polsce.

Jest członkinią międzynarodowego zespołu Rödl & Partner ds. cen transferowych i grupy roboczej w ramach Forum Cen Transferowych, a także MDR Officerem (specjalistką w zakresie raportowania schematów podatkowych). Specjalizuje się w zakresie cen transferowych i unikania podwójnego opodatkowania grup kapitałowych. Doradza w językach: polskim, angielskim i niemieckim.

W 2018 r. Dominika Tyczka-Szyda została wyróżniona w rankingu „Rzeczpospolitej” jako młody talent doradztwa podatkowego, a w 2021 r. uzyskała rekomendację  „Rzeczpospolitej” w kategorii: doradcy podatkowi – ceny transferowe. W 2022 r. uplasowała się na 3. miejscu w zestawieniu TOP doradcy podatkowi – CIT w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. W 2023 i 2024 w rankingu ITR World Tax uzyskała wyróżnienie Highly Regarded Practitioner w kategorii World TP.
Deutschland Weltweit Search Menu