Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Zakłady zagraniczne

PrintMailRate-it

Ustanowienie przedstawicielstwa handlowego


Gdy zagraniczny podmiot planuje rozszerzenie swojej działalności o terytorium Polski, praktycznym rozwiązaniem jest ustanowienie przedstawiciela handlowego za granicą kraju. Choć takie rozwiązanie gwarantuje szeroki wachlarz możliwości, pociąga to jednak za sobą konsekwencje podatkowe w postaci ryzyka powstania zakładu podatkowego.

Ryzyko powstania zakładu zagranicznego


Mimo to na początkowym etapie działalności takie rozwiązanie zapewnia przedsiębiorcom elastyczność, która jest cenna ze względu na niepewność powodzenia ekspansji handlowej. Aby prawidłowo określić, czy w wyniku działalności przedstawicielstwa handlowego na terytorium Polski, istnieje ryzyko powstania zakładu zagranicznego, warto skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie.

3.03.2019

Ustanowienie przedstawicielstwa handlowego »

Celem określenia, czy działalność przedstawiciela handlowego na terytorium Polski skutkuje powstaniem zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego, należy przeprowadzić jej dokładną analizę.

Obowiązki podatkowe zagranicznej firmy tworzącej zakład w Polsce »

Stałe prowadzenie działalności za granicą może prowadzić do powstania tzw. zagranicznego zakładu podatkowego (ang. permanent establishment).

Zakład podatkowy w świetle Konwencji Wielostronnej (MLI) »

Konwencja Wielostronna MLI stanowi podstawowy instrument międzynarodowego prawa podatkowego, który w znacznym stopniu wpływa na stosowanie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Kontakt

Contact Person Picture

Dominika Tyczka-Szyda

doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu