Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Program FENG – wydłużenie terminów naborów wniosków o dofinansowanie projektów B+R i wdrażania innowacji

PrintMailRate-it

​Magdalena Skurowska

6 lipca 2023


Zgodnie z najnowszymi informacjami zostały wydłużone terminy naborów wniosków o dotacje na działania nad rozwojem nowych produktów i usług w ogólnopolskim programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), ścieżka SMART.

 Sprawdź potencjał swojego projektu

Wnioski o dofinansowanie przedsiębiorstw zaliczających się do małych, średnich i dużych podmiotów będzie można składać aż do 30 października 2023 r. Jest to dobra informacja dla firm, które planują:

  • prace badawcze i rozwojowe nad nowymi lub znacząco ulepszonymi produktami i usługami;
  • wdrażanie innowacji będących wynikiem prac badawczo-rozwojowych (własnych lub zakupionych).

Minimalna wartość projektu B+R dla dużych przedsiębiorstw wynosi 1 mln zł.

Projekty B+R będą mogły zawierać znacznie więcej elementów, takich jak: koszty związane z cyfryzacją, wprowadzaniem rozwiązań ekologicznych, wchodzeniem na nowe rynki, szkoleniami dla pracowników. 

Wysokość dotacji będzie mogła wynieść aż do 80% kosztów kwalifikujących się do wsparcia, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju projektu.

Jeśli rozważasz ubieganie się o powyższe środki – skontaktuj się z nami.


Kontakt

Contact Person Picture

Magdalena Skurowska

Ekspertka ds. nowych inwestycji

Wyślij zapytanieDeutschland Weltweit Search Menu