Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.AI w biznesie

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​​

Przedsiębiorcy chętnie decydują się na zastosowanie AI w swojej firmie. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy przedsiębiorstwa pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez oferowanie kontrahentom nowoczesnych usług oraz produktów.

 Zapytaj o szczegóły oferty

Czym jest AI?


AI, czyli sztuczna inteligencja, to różne rodzaje oprogramowania opracowywane w celu zautomatyzowanego pozyskiwania, przetwarzania i analizy danych. Zastosowanie AI często ma na celu przyspieszenie i zoptymalizowanie procesów, w tym automatyczne rozwiązywanie problemów, na podstawie posiadanych danych. AI usprawnia również wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników.


AI w firmie – doradztwo prawne, doradztwo techniczne


W Rödl and Partner wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponujemy kompleksowe usługi doradcze w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w prowadzonej działalności gospodarczej. Oferujemy zarówno doradztwo prawne, jak i techniczne.

Skorzystaj z naszej oferty – pomożemy Ci zoptymalizować podejmowane działania, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

AI w przedsiębiorstwie – usługi


  • przygotowanie i wdrożenie wewnętrznych regulacji dotyczących korzystania z AI w przedsiębiorstwie;
  • szkolenia dla pracowników m.in. w zakresie szans i zagrożeń związanych z AI;
  • analiza korzystania z efektów pracy AI z perspektywy praw własności intelektualnej;
  • opracowywanie umów w zakresie przeniesienia praw autorskich oraz umów licencyjnych;
  • audyt korzystania z AI w przedsiębiorstwie (audyt prawny oraz techniczny);
  • audyt projektu związanego z wykorzystaniem AI (audyt prawny oraz techniczny);
  • wsparcie prawne w zakresie ewentualnych roszczeń osób trzecich związanych wykorzystaniem AI.

 Nasz zespół

​Jarosław Hein

adwokat, doradca podatkowy

Partner

 

​dr Monika Behrens

adwokat

Partner

 

 

​Anna Smagowicz-Tokarz

adwokat

Associate Partner

 

​Jarosław Kamiński

adwokat

Associate Partner

 

 

​Grzegorz Gęborek

radca prawny

Associate Partner

 

 

​Karolina Sieraczek

radca prawny

Associate Partner

 

 

​Klaudia Kamińska-Kiempa

radca prawny

Manager

 

 

​Marta Wiśniewska

radca prawny

Manager

 

 

​Jagna Bronk

adwokat

Manager


​Paweł Szpot

radca prawny

Senior Associate

​Adam Wódz

Regulatory Attestations & Control, Standard Chartered

 

​Sztuczna inteligencja w biznesie


Wykorzystanie AI w biznesie zdecydowanie usprawnia pracę wewnątrz firmy. Należy jednak rozsądnie podchodzić do wybieranych narzędzi i zwrócić szczególną uwagę na dane, które udostępniamy, a także krytycznie analizować uzyskane wyniki. Jeśli korzystasz już z AI w biznesie, pamiętaj o wewnętrznych regulacjach w swojej firmie. 

Nasi specjaliści mogą wesprzeć Cię w ich weryfikacji czy przygotowaniu. Ważne, aby Twoi pracownicy znali zakres i narzędzia AI, z których mogą korzystać do celów firmowych, a także byli świadomi, jakie są zalety i wady sztucznej inteligencji w biznesie. Przeprowadzając szkolenia, wskażemy Ci szanse i zagrożenia wykorzystania AI w Twojej działalności. Wielość narzędzi i systemów korzystających ze sztucznej inteligencji może zaskoczyć niejednego przedsiębiorcę. Wskażemy Ci te, które są sprawdzone i bezpieczne, tak byś nie musiał obawiać się o bezpieczeństwo. 

Istotnym aspektem AI w biznesie jest prawo własności​ intelektualnej​. Korzystając z naszych usług,​ możesz liczyć na analizę swoich działań pod tym kątem. Wykonujemy audyty prawne i techniczne. Badamy zarówno ogólny obszar działalności firmy, w której wykorzystuje AI, ale także możemy skupić się wyłącznie na konkretnym projekcie, w którym planujesz lub już wykorzystujesz sztuczną inteligencję. Wspieramy także naszych klientów w przypadku roszczeń z powodu korzystania z AI. Działamy kompleksowo i dbamy o to, by sztuczna inteligencja w biznesie wspierała działanie naszych klientów, a oni sami mieli wystarczają wiedzę i umiejętności, by korzystać z niej w bezpieczny sposób, a ich działalność mogła być postrzegana jako nowoczesny biznes. Uczymy naszych klientów wykorzystywania dostępnych zasobów i zachęcamy do eksperymentowania z dostępną, nową technologią, czuwając jednocześnie nad aspektami prawnymi, technicznymi i bezpieczeństwem.​
Deutschland Weltweit Search Menu