Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.VAT compliance w e-commerce

PrintMailRate-it

​Jeśli sprzedajesz towary online i przechowujesz je lub dostarczasz do klientów na terenie Unii Europejskiej, będziesz zobowiązany do zarejestrowania się jako podatnik podatku VAT w Europie. Pomagamy przedsiębiorcom przy takiej rejestracji w Polsce oraz w innych państwach członkowskich UE (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Czechy, Węgry).


Służymy pomocą w sporządzeniu okresowych deklaracji i informacji, a także w wypełnianiu obowiązków nałożonych przepisami prawa. Nasz doświadczony zespół ekspertów zapewnia wiedzę, której Twoja firma potrzebuje, aby radzić sobie z transgranicznymi zapytaniami dotyczącymi podatku VAT. Dla podatników z krajów trzecich przejmujemy funkcję przedstawiciela podatkowego.

 ZAPYTAJ NAS O SZCZEGÓŁY OFERTY

Sprzedaż i przechowywanie towarów


Jeśli sprzedajesz towary klientom w Europie za pośrednictwem Allegro, Amazon, eBay czy inną podobną platformę, lub przez własną stronę internetową - musisz zdecydować, w jaki sposób dostarczyć towary nabywcom, czy będą one wysyłane z Twojego magazynu centralnego, czy magazynu wynajmowanego od innego podmiotu. Ważne jest także w jakim kraju ten magazyn jest położony. Jeśli przechowujesz towary w jednym lub wielu krajach UE, będziesz musiał zarejestrować się dla celów VAT w każdym państwie, w którym towary są przechowywane.

 

Jeśli całkowita sprzedaż Twoich towarów dokonywana na rzecz klientów w innych krajach UE przekroczy określone progi, będziesz musiał zarejestrować się jako podatnik VAT w miejscu, w którym znajdują się Twoi klienci.

 

Będąc podatnikiem podatku VAT w różnych krajach, będziesz objęty wymogami tam panującymi m.in. w zakresie:

  • wystawiania faktur wraz z lokalnym podatkiem VAT,
  • rozliczania podatku VAT w państwie, w którym się zarejestrujesz,
  • składania lokalnych, okresowych deklaracji VAT i informacji.

 

W zależności od przyjętego modelu sprzedaży Twoje rozliczenia będą inaczej wyglądać.


 

 

 

Pomożemy Ci zarejestrować się jako podatnik VAT w Polsce oraz w innych państwach członkowskich UE. Dla podatników z krajów trzecich przejmujemy funkcję przedstawiciela podatkowego Funkcję tę możemy pełnić także w innych państwach członkowskich UE. Jeżeli jesteś polskim podatnikiem VAT, pomożemy Ci w rejestracji do VAT w innych państwach.

 


 

Międzynarodowy zespół złożony z doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów ds. VAT pomoże Ci z różnymi wymogami nałożonymi przepisami prawa poszczególnych państw. Służymy pomocą w sporządzeniu okresowych deklaracji i informacji, a także w wypełnianiu obowiązków nałożonych przepisami prawa.

 

 

 

Nasz zespół ekspertów ds. VAT zapewnia wiedzę, której Twoja firma potrzebuje, aby radzić sobie z transgranicznymi zapytaniami dotyczącymi podatku VAT. Chętnie doradzimy, jak najlepiej podatkowo zorganizować sprzedaż, zautomatyzować procesy, a także będziemy reprezentować podatnika w postępowaniach przed organami podatkowymi różnych państw.

 

 

Rozumiemy wyzwania związane z handlem online, współpracą z dostawcami rozwiązań typu np. FBM, FBA oferowane przez Amazon), umowami komisu i innymi zawieranymi podczas sprzedaży wysyłkowej. Świadczone dla Twojej firmy doradztwo będzie kompleksowe.

 

 

 

 

 

Jak działamy

 

 

​Przekazanie danych

Klient udostępnia nam miesięczne dane dotyczące e-commerce

Przetwarzanie danych

Weryfikujemy i przetwarzamy przekazane dane

Przygotowanie i złożenie deklaracji VAT

Przygotowujemy deklaracje VAT i inne wymagane dokumenty, które następnie przekazujemy do odpowiednich europejskich organów podatkowych

​Dane dotyczące płatności
​Informujemy o wysokości kwoty VAT do zapłacenia odpowiedniemu europejskiemu organowi podatkowemu

 

 

Chcesz sprostać wszystkim wymogom i być complianat z regulacjami różnych krajów? Skontaktuj się z naszymi ekspertami! Dokonamy szczegółowej analizy warunków sprzedaży oraz doradzimy jak bezpiecznie i optymalnie podatkowo ukształtować prowadzoną działalność.

Deutschland Weltweit Search Menu