Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Doradztwo transakcyjne i restrukturyzacje

PrintMailRate-it

​​​​Doradztwo transakcyjne i restrukturyzacyjne skierowane jest do przedsiębiorców, zarówno polskich jak i zagranicznych, którzy planują wszelkiego typu restrukturyzacje i reorganizacje swoich przedsiębiorstw, w tym ich przekształcenia, fuzje, podziały i przejęcia.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

​Analiza skutków podatkowych restrukturyzacji

 

Odpowiednie przygotowanie pod kątem podatkowym tego rodzaju przedsięwzięć jest procesem złożonym, wymagającym analizy konsekwencji w wielu obszarach opodatkowania. Odpowiednie planowanie podatkowe już na wstępnym etapie transakcji pozwoli znacznie obniżyć jej koszty w kolejnych etapach, jak również przyczyni się do zmniejszenia obciążeń podatkowych w okresie po dokonaniu transakcji.

 

Dlatego warto skorzystać ze wsparcia doradcy podatkowego wyspecjalizowanego w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym.


Nasz zespół do spraw M&A i przekształceń zapewni Ci profesjonalną obsługę polegającą na dokładnej analizie skutków podatkowych zamierzonego lub przeprowadzanego przedsięwzięcia (transakcji), jak również na wskazaniu możliwości optymalizacyjnych oraz potencjalnego ryzyka i sposobów na jego zminimalizowanie.

​Nasze doradztwo podatkowe M&A

 

  • wsparcie w zakresie opracowania struktury restrukturyzacji/transakcji,
  • analizę skutków we wszystkich obszarach opodatkowania,
  • analizę ryzyka podatkowego oraz możliwości optymalizacyjnych,
  • wsparcie w prawidłowym rozliczeniu podatków w związku z restrukturyzacją/transakcją.

Doradztwo transakcyjne dotyczy zarówno opracowania kompletnej struktury planowanej restrukturyzacji, jak i obsługi podatkowej restrukturyzacji już realizowanej.
 
​Fuzje i przejęcia to działania wymagające dobrego zaplecza prawnego i podatkowego. Trudno w tym przypadku obejść się bez wsparcia ekspertów, którzy obiektywnie będą w stanie ocenić ryzyko, skutki i szanse nowych organizacji, a także doradzą w kwestii dokumentacji i zajmą się aspektami podatkowymi. Fuzja przedsiębiorstwa to zazwyczaj wieloetapowy proces, dlatego dla jej sprawnego przebiegu rekomendujemy kontakt ze specjalistami i praktykami.

W Rödl & Partner zadbamy o optymalizację czasu i nakładów niezbędnych do przeprowadzenia fuzji i przejęcia. Nasze doradztwo transakcyjne to kompleksowa usługa, w której profesjonalnie przeprowadzimy Cię przez cały proces restrukturyzacji i pomożemy uzyskać najlepsze efekty podjętych działań, a także obejmiemy obsługę podatkową zrestrukturyzowanej firmy. By fuzje i przejęcia przyniosły korzystne efekty, warto nie tylko zwrócić się o wsparcie do doradcy podatkowego, ale zwrócić szczególną uwagę na to, by specjalizował się w doradztwie transakcyjnym i restukturyzacyjnym. Zgłaszając się do nas w kwestii reorganizacji struktur przedsiębiorstwa, masz gwarancję, że trafisz na takich właśnie specjalistów.
Deutschland Weltweit Search Menu