Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Doradztwo transakcyjne i restrukturyzacje

PrintMailRate-it

Doradztwo transakcyjne i restrukturyzacyjne skierowane jest do przedsiębiorców, zarówno polskich jak i zagranicznych, którzy planują wszelkiego typu restrukturyzacje i reorganizacje swoich przedsiębiorstw, w tym ich przekształcenia, fuzje, podziały i przejęcia.


Odpowiednie przygotowanie pod kątem podatkowym tego rodzaju przedsięwzięć jest procesem złożonym, wymagającym analizy konsekwencji w wielu obszarach opodatkowania. Odpowiednie planowanie podatkowe już na wstępnym etapie transakcji pozwoli znacznie obniżyć jej koszty w kolejnych etapach, jak również przyczyni się do zmniejszenia obciążeń podatkowych w okresie po dokonaniu transakcji. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia doradcy podatkowego wyspecjalizowanego w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym.


Działający w Rödl & Partner zespół do spraw M&A i przekształceń zapewni Państwu profesjonalną obsługę polegającą na dokładnej analizie skutków podatkowych zamierzonego lub przeprowadzanego przedsięwzięcia (transakcji), jak również na wskazaniu możliwości optymalizacyjnych oraz potencjalnego ryzyka i sposobów na jego zminimalizowanie. Doradztwo transakcyjne dotyczy zarówno opracowania kompletnej struktury planowanej restrukturyzacji, jak i obsługi podatkowej restrukturyzacji już realizowanej. Eksperci Rödl & Partner doradzają przedsiębiorcom zamierzającym dokonać zmian w kapitałach własnych posiadanych spółek, wnieść aport lub dokonać transakcji na udziałach bądź akcjach. Dzięki sześciu lokalizacjom w Polsce oraz licznym biurom na świecie Rödl & Partner oferuje wsparcie w obsłudze nie tylko krajowych, ale także międzynarodowych transakcji i przedsięwzięć.


Doradztwo M&A oferowane przez Rödl & Partner obejmuje m.in.:

  • wsparcie w zakresie opracowania struktury restrukturyzacji/transakcji,
  • analizę skutków we wszystkich obszarach opodatkowania,
  • analizę ryzyka podatkowego oraz możliwości optymalizacyjnych,
  • wsparcie w prawidłowym rozliczeniu podatków w związku z restrukturyzacją/transakcją.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Therese Baginski

biegły rewident

Partner

+48 71 606 01 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu