Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Firma w Niemczech (Gewerbe i inne) – założenie i wsparcie dla firm

PrintMailRate-it

Jesteś polskim przedsiębiorcą i planujesz rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą na terenie Niemiec? Skontaktuj się z nami.


​Obecność polskich firm na rynku niemieckim z biegiem lat jest coraz bardziej widoczna. Ułatwia to – zarówno członkostwo obu krajów w Unii Europejskiej, jak i zachęty ekonomiczne, które czekają na polskich przedsiębiorców u zachodniego sąsiada.

 ZAPYTAJ NAS O SZCZEGÓŁY OFERTY!

Naszą ofertę kierujemy do podmiotów, które przy rozpoczynaniu i rozwijaniu działalności na terenie Niemiec chcą mieć pełną wiedzę na temat uwarunkowań prawnych i podatkowych, różnic kulturowych oraz lokalnych możliwości i ograniczeń związanych z prowadzeniem biznesu. Doradztwo podatkowe w Niemczech, księgowość w Niemczech, dotacje i inwestowanie – od ponad 30 lat doradzamy polskim klientom w tych obszarach.

Korzystając z naszego doradztwa, uzyskasz pełny pakiet informacji niezbędnych przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie Niemiec.

Jak inwestować w Niemczech


Niezależnie od tego, czy prowadzisz spółkę-córkę w Niemczech, chcesz taką założyć, czy też Twoim celem jest akwizycja bądź kooperacja – będziemy Ci towarzyszyć we wszystkich fazach działalności przedsiębiorstwa.

Skutecznie pomożemy w planowaniu i realizacji działań. Mamy praktyczną wiedzę dotyczącą wszystkich ważnych aspektów działalności zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Nasze atuty

 • 25 biur w Niemczech, w tym dwa wyspecjalizowane we współpracy z polskimi przedsiębiorcami – w Berlinie i w Kolonii,
 • interdyscyplinarne zespoły ekspertów,
 • indywidualny opiekun, który towarzyszy Ci na każdym etapie współpracy – zawsze jedna osoba kontaktowa biegle władająca językiem polskim i niemieckim,
 • praktyczna znajomość specyfiki rynków polskiego i niemieckiego.

Inwestowanie w Niemczech – doradztwo • prace związane z deklaracjami (sporządzanie deklaracji podatkowych i niezbędnych informacji dla organów skarbowych),
 • strukturalne doradztwo podatkowe (np. ceny transferowe, podatkowa grupa kapitałowa, forma prawna, optymalizacja ubezpieczeń społecznych).

KSIĘGOWOŚĆ/SPRAWOZDAWCZOŚĆ

 • sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych i rozliczeń wynagrodzeń,
 • zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych,
 • sporządzanie deklaracji w zakresie podatku VAT i podatku PIT,
 • sporządzanie pakietów sprawozdawczych dla polskiej spółki macierzystej.

INNE USŁUGI

 • reprezentowanie spółki przed urzędem skarbowym/sądem,
 • analiza lokalnych możliwości wsparcia,
 • przekształcanie sprawozdań finansowych sporządzanych wg niemieckich przepisów o rachunkowości w sprawozdania sporządzane wg IFRS lub polskich standardów rachunkowości.

​Kierowanie biznesem za granicą to szereg wyzwań i konieczność dobrej znajomości prawa danego kraju. Jeśli rozważasz prowadzenie firmy w Niemczech, skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów. Biura Rödl & Partner w Berlinie i Kolonii specjalizują się w doradztwie polskim przedsiębiorcom, a łącznie na niemieckim rynku znajdziesz 25 naszych oddziałów.

Dla polskiego przedsiębiorcy firma w Niemczech to zarówno szansa, jak i wyzwanie. By dobrze wykorzystać możliwości rynkowe, skutecznie ocenić ryzyko, możliwości finansowania i szanse na zysk warto zwrócić się o poradę do ekspertów. Twoja działalność gospodarcza w Niemczech wspierana przez naszych specjalistów to pewność, że aspekty prawno-księgowe będą pod dobrą opieką. Wspieramy przedsiębiorców nie tylko na początkowym etapie zagranicznej działalności – a więc nie tylko uzyskasz rzetelną odpowiedź, jak założyć firmę w Niemczech, ale możesz liczyć na kompleksowe wsparcie przez cały czas prowadzenia działalności. Praktyczna znajomość specyfiki polskiego i niemieckiego rynku przez naszych specjalistów to gwarancja optymalnego wyboru działalności gospodarczej w Niemczech, a także poprawnie wypełnionej dokumentacji i zniwelowanie stresu związanego z kontaktami z urzędami i kontrolerami. Indywidualni opiekunowie klienta wspierają w doradztwie podatkowym, księgowości i sprawozdawczości, a także m.in. mogą dostarczać szczegółowe analizy możliwości finansowania firmy, optymalizacji ubezpieczeń społecznych, czy reprezentować spółki przed urzędem skarbowym bądź sądem.

Nasi eksperci biegle posługują się językiem polskim i niemieckim. Zapewniamy przedsiębiorcom miesięczne sprawozdania finansowe i rozliczanie wynagrodzeń, deklaracje w zakresie podatku VAT i PIT oraz przygotowujemy pakiety sprawozdań dla polskich spółek macierzystych. W razie konieczności jesteśmy doświadczeni w przekształcaniu niemieckich sprawozdań finansowych w sprawozdania wg IFRS lub polskich standardów rachunkowości. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces zakładania działalności gospodarczej w Niemczech i kompleksowo odpowiedzą na pytanie jak otworzyć firmę w Niemczech. Mają pełną i aktualną wiedzę na temat uwarunkowań prawnych i księgowych, a także dotacji unijnych, krajowych i zagranicznych.
Deutschland Weltweit Search Menu