Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Inwestowanie w Niemczech

PrintMailRate-it

Usługi związane z inwestowaniem w Niemczech dedykowane są polskim przedsiębiorcom, którzy planują rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą na terenie Niemiec. Obecność polskich firm na rynku niemieckim z biegiem lat jest coraz bardziej widoczna. Ułatwia to zarówno członkostwo obu krajów w Unii Europejskiej, jak i zachęty ekonomiczne, które czekają na polskich przedsiębiorców u zachodniego sąsiada. Oferta doradztwa skierowana jest do podmiotów, które przy rozpoczynaniu i rozwijaniu działalności na terenie Niemiec chcą mieć pełną wiedzę na temat uwarunkowań prawnych i podatkowych, różnic kulturowych oraz lokalnych możliwości i ograniczeń związanych z prowadzeniem biznesu. Doradztwo podatkowe w Niemczech, księgowość w Niemczech, dotacje i inwestowanie – od ponad 25 lat doradzamy polskim klientom w tych obszarach.


Skorzystanie z doradztwa Rödl & Partner pozwoli Państwu uzyskać pełny pakiet informacji niezbędnych przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie Niemiec.

 

Jak inwestować w Niemczech


Niezależnie od tego, czy prowadzą już Państwo spółkę-córkę w Niemczech, chcą taką założyć, czy też Państwa celem jest akwizycja bądź kooperacja, kompetentny i godny zaufania partner będzie Państwu towarzyszył we wszystkich fazach działalności przedsiębiorstwa. Skutecznie pomoże w planowaniu i realizacji działań, posiadając praktyczną wiedzę dotyczącą wszystkich ważnych aspektów działalności zarówno w Polsce jak i w Niemczech.


Firma Rödl & Partner jest obecna w Polsce od ponad 25 lat. Świadczy usługi doradcze, przeprowadza badania audytorskie i doradza przedsiębiorstwom prowadzącym działalność o charakterze międzynarodowym – zarówno polskim, jak i zagranicznym.

 

Atuty Rödl & Partner to:

 • 25 biur w Niemczech, w tym dwa wyspecjalizowane we współpracy z polskimi przedsiębiorcami – w Berlinie i w Kolonii,
 • interdyscyplinarne zespoły ekspertów, które pracują nad każdym Państwa projektem,
 • indywidualny opiekun, który towarzyszy Państwu na każdym etapie współpracy – zawsze jedna osoba kontaktowa biegle władająca językiem polskim i niemieckim,
 • dogłębna praktyczna znajomość specyfiki rynków polskiego i niemieckiego.

 

Oferta doradztwa w zakresie inwestowania w Niemczech obejmuje m.in.:

 

Doradztwo podatkowe:

 • prace związane z deklaracjami (sporządzanie deklaracji podatkowych i niezbędnych informacji dla organów skarbowych),
 • strukturalne doradztwo podatkowe (np. ceny transferowe, podatkowa grupa kapitałowa, forma prawna, optymalizacja ubezpieczeń społecznych).

 

Księgowość/sprawozdawczość:

 • sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych i rozliczeń wynagrodzeń,
 • zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych,
 • sporządzanie deklaracji w zakresie podatku VAT i podatku dochodowego od
  osób fizycznych,
 • sporządzanie pakietów sprawozdawczych dla polskiej spółki macierzystej.

 

Inne usługi:

 • reprezentowanie spółki przed urzędem skarbowym/sądem,
 • analiza lokalnych możliwości wsparcia,
 • przekształcanie sprawozdań finansowych sporządzanych wg niemieckich przepisów o rachunkowości w sprawozdania sporządzane wg IFRS lub polskich standardów rachunkowości.

Kontakt

Contact Person Picture

dr Monika Behrens

radca prawny

Partner

+48 22 244 00 26

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu