Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Dalsze trwanie stanu zagrożenia epidemicznego

PrintMailRate-it

​Maciej Ogórek

4 kwietnia 2023


27 marca br. Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Jego treść przedłuża niektóre obostrzenia, których termin obowiązywania kończył się 31 marca br. Jednocześnie do odwołania obowiązuje Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. 

Oznacza to dalsze trwanie nie tylko obowiązku zakrywania ust i nosa w aptekach i budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza, lecz również utrzymanie pozostałych rozwiązań prawnych wprowadzonych na czas trwania epidemii. 

Regulacje prawne funkcjonujące podczas trwania stanu zagrożenia epidemicznego dotyczą wielu sfer życia. Między innymi oznacza to:

  • dłuższe funkcjonowanie szczególnych rozwiązań w przypadku toczących się postępowań sądowych, 
  • kontynuowanie możliwości pracy zdalnej pracowników skierowanych na home-office w okresie epidemii, 
  • czy też utrzymanie dodatkowego dnia wolnego dla pracowników oddających krew. 

Krótki, jedynie miesięczny, termin przedłużenia dodatkowych obostrzeń może sugerować, że rząd zamierza odwołać stan zagrożenia epidemicznego w niedalekiej przyszłości.  


Chcesz wiedzieć więcej o zmieniających się przepisach prawa? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Kontakt

Contact Person Picture

Maciej Ogórek

radca prawny

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu