Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Testy penetracyjne

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​Zagrażające bezpieczeństwu błędy często wynikają z luk w używanym sprzęcie lub oprogramowaniu, ich niepoprawnej konfiguracji czy po prostu niewystarczającej świadomości użytkowników. Testy penetracyjne, popularnie nazywane pentestami, polegają na przeprowadzeniu kontrolowanego ataku na aplikację, serwis internetowy, system teleinformatyczny lub sieć i wewnętrzną infrastrukturę IT w Twojej firmie w celu oceny realnego poziomu bezpieczeństwa.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Testy penetracyjne sieci komputerowych

 

Test czarnej skrzynki (blackbox) – klient nie udostępnia żadnych informacji na temat testowanego środowiska. Ten rodzaj testów w największym stopniu przypomina atak hakera z zewnątrz, przeprowadzony bez wcześniejszego przygotowania.


Test białej skrzynki (whitebox) – zespół prowadzący test otrzymuje od klienta wszystkie kluczowe informacje dotyczące testowanego środowiska, jak np.: schematy, architekturę, czasem nawet kod źródłowy. W tym przypadku możemy mówić o przeglądzie kodu czy konfiguracji, a nie symulowanym ataku.


Test szarej skrzynki (greybox) – połączenie dwóch wcześniejszych metod. Zespół posiada pewną wiedzę na temat testowanego środowiska, jednak nigdy nie jest ona pełna.

Rezultaty testów penetracyjnych umożliwiają nam analizę wykrytych podatności na zagrożenia oraz identyfikację luk w zabezpieczeniach wdrożonych w Twoim przedsiębiorstwie.
 
Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu testów w oparciu o uznane metodologie typu OWASP czy OSSTMM.
 
Po naszych testach otrzymasz:

  • raport zawierający spis wykrytych błędów i podatności,
  • szacowaną ocenę ryzyka,
  • sugerowane metody poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa.


​Testy penetracyjne


Jak sprawdzić, czy Twoi pracownicy znają zasady cyberbezpieczeństwa i są ostrożni w codziennych działaniach w sieci, a Twoje systemy mają odpowiednie zabezpieczenia? Jednym z rozwiązań jest test penetracyjny, czyli w pełni kontrolowane działanie zbliżone w charakterze do potencjalnego zachowania i działania hakera. Pentesty pozwalają zlokalizować luki systemowe, a w przypadku pracowników, którzy nie wykażą się świadomością istniejących zagrożeń cybernetycznych, służą edukacyjnie i zwiększają prawdopodobieństwo ostrożności w przyszłości.

Każdorazowo po przeprowadzeniu pentestów otrzymasz od nas szczegółowy raport wykrytych nieprawidłowości oraz listę rekomendacji ich zaradzeniu. Wspieramy także naszych klientów we wprowadzaniu nowych zasad i procedur zwiększających bezpieczeństwo. Sprawdzamy istniejące procedury w Twoim przedsiębiorstwie, ich zgodność z obowiązującymi przepisami, a także świadomość pracowników na potencjalne zagrożenia i sposoby reagowania na nie. Niezmiernie istotne w dzisiejszym cyfrowym świecie jest regularne wykonywanie pentestów. Nawet najlepsze aplikacje i infrastruktura mogą posiadać luki, które haker będzie w stanie wykorzystać. Bieżący monitoring z pewnością zmniejszy prawdopodobieństwo ataków na Twoją firmę.
Deutschland Weltweit Search Menu