Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Testy penetracyjne

PrintMailRate-it

Zagrażające bezpieczeństwu błędy często wynikają z luk w używanym sprzęcie lub oprogramowaniu, ich niepoprawnej konfiguracji czy po prostu niewystarczającej świadomości ich użytkowników. Testy penetracyjne, popularnie nazywane pentestami, polegają na przeprowadzeniu kontrolowanego ataku na aplikację, serwis internetowy, system teleinformatyczny lub sieć i wewnętrzną infrastrukturę IT klienta w celu oceny realnego poziomu bezpieczeństwa.

 

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Testy penetracyjne sieci komputerowych:

 

 

  • Test czarnej skrzynki (blackbox): klient nie udostępnia żadnych informacji na temat testowanego środowiska. Ten rodzaj testów w największym stopniu przypomina atak hakera z zewnątrz, przeprowadzony bez wcześniejszego przygotowania.
  • Test białej skrzynki (whitebox): zespół prowadzący test otrzymuje od klienta wszystkie kluczowe informacje dotyczące testowanego środowiska, jak np.: schematy, architekturę, czasem nawet kod źródłowy. W tym przypadku możemy mówić o przeglądzie kodu czy konfiguracji, a nie symulowanym ataku.
  • Test szarej skrzynki (greybox): połączenie dwóch wcześniejszych metod. Zespół posiada pewną wiedzę na temat testowanego środowiska, jednak nigdy nie jest ona pełna.
​Rezultaty testów penetracyjnych umożliwiają analizę wykrytych podatności na zagrożenia oraz identyfikację luk w zabezpieczeniach wdrożonych przez klienta.

 

Zespół specjalistów Rödl & Partner posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu testów w oparciu o uznane metodologie typu OWASP czy OSSTMM.

 

Efektem testów i analizy przeprowadzonej na ich podstawie jest raport zawierający spis wykrytych błędów i podatności, szacowaną ocenę ryzyka oraz sugerowane metody poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa.

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Kamiński

adwokat

Associate Partner

+48 694 207 482

Wyślij zapytanie

Profil


Deutschland Weltweit Search Menu