Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podatek VAT – doradztwo podatkowe

PrintMailRate-it

​​​​​​Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy z uwagi na dokonywanie transakcji na terytorium Polski, są zobowiązani do rozliczania podatku VAT w Polsce.

​Krajowy System e-Faktur

 

 

1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy umożliwiające wystawianie faktur ustrukturyzowanych, tzw. e-faktur. Faktury te będą wystawiane z wykorzystaniem jednolitego wzoru za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur.

 

 

 

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Prawidłowe rozliczanie podatku VAT stanowi jeden z czynników, od których zależy właściwe prowadzenie każdej działalności gospodarczej. Drogą do tego jest znajomość bieżących przepisów regulujących podatek VAT i ich poprawne stosowanie.

 

Przekazanie rozliczeń związanych z podatkiem VAT w ręce specjalistów zwolni Cię z konieczności nieustannego śledzenia zmian w przepisach dotyczących podatku VAT, które są skomplikowane i bardzo często nowelizowane. Dodatkowo zyskasz bezpieczeństwo podatkowe w tym trudnym obszarze, który jest często kontrolowany przez ograny podatkowe. 

 

Skorzystanie z fachowego doradztwa pozwoli nie tylko uniknąć nieprawidłowości oraz potencjalnych sporów z fiskusem, ale także może prowadzić do optymalizacji w zakresie podatku od towarów i usług. Wspieramy klientów nie tylko w zakresie bieżących rozliczeń podatku VAT, ale także przy poszczególnych transakcjach i przedsięwzięciach zarówno krajowych, jak i wymagających uwzględnienia aspektu transgranicznego.

VAT –​ nasze usługi

 

  • bieżące konsultacje w sprawach podatkowych (w tym również telefoniczne),
  • doradztwo w zakresie możliwości optymalizacji bieżących rozliczeń podatkowych,
  • prowadzenie rejestrów VAT dla podmiotów zagranicznych, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz informacji podsumowujących,
  • sporządzanie opinii podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • sporządzanie i analiza umów z uwzględnieniem skutków podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o bezpośredni zwrot podatku VAT dla podmiotów zagranicznych,
  • doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego,
  • reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi,
  • przeprowadzanie przeglądów podatkowych VAT Quick Check.​Nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie podatku VAT, nie tylko w kwestiach rozliczeń, ale również pojedynczych transakcji polskich i zagranicznych. Nasi eksperci śledzą bieżące przepisy dotyczące podatku VAT i wiedzą, jak poprawnie je zastosować, dlatego możesz ze spokojem skupić się na rozwoju biznesu, a kwestie VAT powierzyć specjalistom. Optymalizacja rozliczeń podatkowych, analiza umów pod kątem podatkowym, czy sporządzenie opinii podatkowej to tylko niektóre z usług, na które możesz liczyć zwracając się po wsparcie do Rödl & Partner. Analizujemy prawidłowe naliczanie podatku VAT, wyjątkowe sytuacje powstawania obowiązku podatkowego VAT, a także procedujemy działania związane z uzyskaniem zwrotu nadpłaconego podatku VAT. 
Deutschland Weltweit Search Menu