Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podatek akcyzowy

PrintMailRate-it

Konieczność rozliczania podatku akcyzowego w Polsce dotyczy niektórych kategorii wyrobów podlegających ustawowemu opodatkowaniu, takich jak wyroby energetyczne, energia elektryczna, alkohol, napoje alkoholowe oraz wyroby tytoniowe. Zgodnie z ustawą samochody osobowe nie są wyrobami akcyzowymi, jednak również podlegają podatkowi akcyzowemu.


Z usług doradztwa podatkowego w zakresie akcyzy mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, na których, w związku z prowadzoną działalnością, ciąży obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym.


Specyfika podatku akcyzowego polega m.in. na tym, że jest on regulowany zarówno przez polskie przepisy wewnętrzne, jak i przez przepisy unijne (w ramach wyrobów zharmonizowanych), dlatego stosowanie się do regulacji dotyczących akcyzy może przysparzać trudności. Przekazanie kwestii związanych z podatkiem akcyzowym w ręce specjalistów daje gwarancję prawidłowego wypełniania obowiązków w tym zakresie. Uzyskają Państwo również informacje dotyczące m.in. zwolnień w obrębie akcyzy, dopuszczalnych w ramach prowadzonej przez Państwa działalności czy też w zakresie zastosowania właściwej lub obniżonej stawki akcyzy.

 

W Rödl & Partner sprawy związane z podatkiem akcyzowym prowadzą profesjonaliści, którzy bardzo dobrze poruszają się w gąszczu przepisów stosowanych przez urzędy celne. Firma oferuje usługi doradców podatkowych, jak również agentów celnych wyspecjalizowanych w tematyce akcyzy. Służą oni naszym Klientom wsparciem obejmującym w szczególności kwestię prawidłowego rozliczania podatku akcyzowego w Polsce oraz dopełniania związanych z nim formalności. 


Doradztwo podatkowe Rödl & Partner w zakresie akcyzy obejmuje m.in.:

  • bieżące konsultacje w sprawach podatkowych (również telefoniczne),
  • wsparcie w zakresie identyfikacji zdarzeń skutkujących obowiązkiem rozliczenia akcyzy,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie opinii podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • wsparcie w zakresie uzyskania Wiążącej Informacji Akcyzowej,
  • sporządzanie deklaracji akcyzowych od samochodów osobowych nabywanych w ramach WNT,
  • odzyskiwanie akcyzy zawyżonej od samochodów osobowych, składanie pism, skarg,
  • wsparcie w zakresie klasyfikacji wyrobów akcyzowych do kodów CN,
  • prowadzenie wymaganej dokumentacji akcyzowej.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Tadeusz Piekłowski

Senior Associate

+48 71 606 04 11
+48 606 636 022

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu