Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podatek od towarów i usług (VAT)

PrintMailRate-it

Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy, z uwagi na dokonywanie transakcji na terytorium Polski, są zobowiązani do rozliczania podatku VAT w Polsce.

 

Prawidłowe rozliczanie podatku VAT stanowi jeden z czynników, od których zależy właściwe prowadzenie każdej działalności gospodarczej. Drogą ku temu jest znajomość bieżących przepisów regulujących podatek VAT i ich poprawne stosowanie. Przekazanie rozliczeń związanych z podatkiem VAT w ręce specjalistów zwalnia Państwa z konieczności nieustannego śledzenia zmian w przepisach dotyczących podatku VAT, które są skomplikowane i bardzo często nowelizowane. Dodatkowo zyskują Państwo bezpieczeństwo podatkowe w tym trudnym obszarze, który jest często kontrolowany przez ograny podatkowe.  Skorzystanie z fachowego doradztwa pozwala Państwu nie tylko uniknąć nieprawidłowości oraz potencjalnych sporów z fiskusem, ale także może prowadzić do optymalizacji w zakresie podatku od towarów i usług. Wyspecjalizowani w tematyce VAT doradcy podatkowi Rödl & Partner wspierają klientów nie tylko w zakresie bieżących rozliczeń podatku VAT, ale także przy poszczególnych transakcjach i przedsięwzięciach zarówno krajowych, jak i wymagających uwzględnienia aspektu transgranicznego. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z licznymi przedsiębiorstwami z różnych branż pozwala sprawnie rozwiązywać nietypowe i złożone kwestie związane z podatkiem VAT.


Doradztwo podatkowe oferowane przez Rödl & Partner w zakresie VAT obejmuje m.in.:

  • bieżące konsultacje w sprawach podatkowych (w tym również telefoniczne),
  • doradztwo w zakresie możliwości optymalizacji bieżących rozliczeń podatkowych,
  • prowadzenie rejestrów VAT dla podmiotów zagranicznych, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz informacji podsumowujących,
  • sporządzanie opinii podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • sporządzanie i analiza umów z uwzględnieniem skutków podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o bezpośredni zwrot podatku VAT dla podmiotów zagranicznych,
  • doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego,
  • reprezentowanie Klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi,
  • przeprowadzanie przeglądów podatkowych VAT Quick Check.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

+48 22 244 00 00

Wyślij zapytanie

 Pozostańmy w kontakcie

Deutschland Weltweit Search Menu