Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Podatek od spadków i darowizn – doradztwo podatkowe

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​Wsparcie dotyczące podatku od spadków i darowizn skierowane jest do osób, które uzyskują, m.in. tytułem dziedziczenia lub darowizny, określone dobra (rzeczy lub prawa majątkowe). Do rozliczenia podatku od spadków i darowizn mogą być obowiązani nie tylko obywatele polscy, ale również cudzoziemcy, o ile nabywana rzecz lub prawo majątkowe znajduje się lub jest wykonywane na terytorium Polski.

 Zapytaj nas o szczegóły oferty!

Skorzystanie z fachowego doradztwa to gwarancja prawidłowego wywiązania się z obowiązków podatkowych.


Łączymy doradztwo podatkowe z doradztwem prawnym, zapewniając kompleksową obsługę zdarzeń generujących obowiązki w podatku od spadków i darowizn.

 

W zakresie opodatkowania określimy, czy dana sytuacja rodzi obowiązki fiskalne oraz zapewni wsparcie w ich prawidłowym wypełnieniu.


Podatkek od spadków i darowizn – doradztwo podatkowe

 

  • wsparcie w identyfikacji zdarzeń skutkujących obowiązkiem rozliczenia podatku od spadków i darowizn,
  • wsparcie w zakresie ustalenia wysokości zobowiązania podatkowego,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie opinii podatkowych,
  • sporządzanie wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • sporządzanie i analiza umów z uwzględnieniem skutków podatkowych.


​Podatek od darowizny reguluje ustawa o podatku od spadków i darowizn. Otrzymanie pieniędzy, przedmiotów, określonego prawa czy mieszkania może obligować do rozliczenia z Urzędem Skarbowym i złożenia odpowiednich zeznań podatkowych w określonym terminie. Podatek od spadków i darowizn to zazwyczaj od 3 do 20%. Jest zależny od wartości darowizny i grupy podatkowej, do której można zaklasyfikować darczyńcę i obdarowanego, czy stopnia ich pokrewieństwa. W przypadku zapłaty podatku, jak i możliwości zwolnienia z podatku należy pamiętać o dopełnieniu formalności. Eksperci Rödl & Partner z przyjemnością pomogą Ci zadbać o niezbędną dokumentację. Służą także pomocą w wyliczeniu podatku, co zdecydowanie przyniesie korzyść w postaci ograniczenia liczby wizyt w Urzędzie Skarbowym, a także analizą sytuacji, czy nasze darowizny podlegają opodatkowaniu. Zajmą się także sporządzeniem stosownych umów pomiędzy darczyńcą, a obdarowanym. Odpowiedzą na pytania dotyczące grup podatkowych, limitów opodatkowania czy terminów i sporządzania deklaracji podatkowych. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Deutschland Weltweit Search Menu