Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Doradztwo prawne Gdańsk

PrintMailRate-it

Doradztwo prawne jest nieocenione na każdym etapie prowadzenia firmy. Celem współpracy z prawnikiem jest zabezpieczenie interesów podmiotu gospodarczego. Można tego dokonać na kilku płaszczyznach – poprzez upewnienie się, że zmiana rezydencji podatkowej jest zgodna z aktualnymi przepisami, umowa handlowa z kontrahentem nie pozostawia niedomówień, a wewnętrzne regulaminy nie naruszają prawa pracy.


Aby zapewnić sobie wsparcie ekspertów z zakresu prawa, nie jest konieczny radca prawny na etacie. Doradztwo prawne może przyjąć formę współpracy z zewnętrznym partnerem zatrudniającym prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa.


Kancelaria prawna Gdańsk

Kompleksową pomoc oferuje przedsiębiorcom kancelaria prawna Rödl & Partner. Mamy kilka lokalizacji na terenie całej Polski – jesteśmy obecni także w mieście Gdańsk. Oferujemy merytoryczne wsparcie w różnych dziedzinach prawa. Specjalizacje naszych ekspertów to między innymi:

  • prawo podatkowe – w imieniu klientów występujemy o indywidualne interpretacje podatkowe i reprezentujemy podatników przed pomorskimi urzędami skarbowymi, w tym urzędami działającym na terenie miasta Gdańsk;
  • prawo nieruchomości – pod względem prawnym sprawdzamy nieruchomości, których zakupem firma jest zainteresowana. Konstruujemy też umowy najmu komercyjnego;
  • postępowanie sądowe – reprezentujemy klientów przed sądami w sporach z klientami, kontrahentami i urzędami.

Jako kancelaria prawna świadczymy zatem zarówno bieżące doradztwo podatkowe, jak i podejmujemy się prowadzenia określonych spraw.


Radca prawny Gdańsk

Radca prawny pomóc może także w trudnych dla firmy momentach. Jeżeli sytuacja ekonomiczna podmiotu nie jest najlepsza, rozważyć należy przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego lub złożenie wniosku o upadłość. Mimo że prawo restrukturyzacyjne ma pierwszeństwo przed prawem upadłościowym, to dopiero po wnikliwym zapoznaniu się z sytuacją firmy można określić, która ścieżka będzie właściwa.


Prawo upadłościowe Gdańsk

Prawo upadłościowe dokładnie określa, w jakich przypadkach członkowie zarządu odpowiadają za zobowiązania spółki. Skorzystanie z pomocy eksperta pozwala złożyć wniosek o upadłość w kodeksowym terminie i uniknąć osobistej odpowiedzialności. Oferując doradztwo w zakresie prawa upadłościowego specjaliści z Rödl & Partner analizują, czy zaistniały przesłanki do złożenia wniosku o upadłość, a jeżeli tak, pomagają oni przygotować niezbędną dokumentację.


Prawo restrukturyzacyjne Gdańsk

Zagrożone niewypłacalnością przedsiębiorstwo może zawrzeć z wierzycielami układ. Prawo restrukturyzacyjne przewiduje kilka postępowań restrukturyzacyjnych. Przedsiębiorcy w trudnym położeniu ekonomicznym, którzy są zainteresowani porozumieniem się z wierzycielami, mogą potrzebować wsparcia choćby w zakresie opracowania planu restrukturyzacyjnego. Prawnicy Rödl & Partner proponują doradztwo prawne w zakresie prawa restrukturyzacyjnego. Doradzamy, analizujemy i przygotowujemy pisma kierowane do sądu i wierzycieli.


Inne usługi Rödl & Partner Gdańsk

Gdańsk, gdzie oddział ma kancelaria prawna Rödl & Partner, to prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy. Z myślą o podmiotach gospodarczych w naszej ofercie znalazły się następujące usługi: audyt finansowy, biuro księgowe, business process outsourcing i doradztwo podatkowe.

 

Sprawdź również:

Kontakt

Contact Person Picture

Renata Kabas-Komorniczak

doradca podatkowy

Partner zarządzający

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Piotr Mrowiec

radca prawny

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu