Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Informacja o cenach transferowych TPR – pytania i odpowiedzi

PrintMailRate-it

Joanna Tomczak

10 listopada 2021 r.​

 

22 października 2021 r. Ministerstwo Finansów opublikowało nową wersję „Informacji o cenach transferowych – pytania i odpowiedzi". Zestawienie obejmuje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące obowiązków raportowania cen transferowych.
 
Dokument szczegółowo opisuje problematyczne kwestie związane z wypełnianiem formularza TPR. Po przeanalizowaniu informacji złożonych za 2019 r. resort finansów rozszerzył zestawienie o pytania wynikające z zeszłorocznych wątpliwości podatników. Uwzględniono w nim także zmiany po nowelizacji Rozporządzeń TPR.
 
Łącznie dokument zawiera 127 pytań wraz z odpowiedziami i stanowi praktyczne narzędzie pomocne przy wypełnianiu formularza TPR. 
 

Terminy


Ustawodawca wydłużył terminy na wypełnienie obowiązków dokumentacyjnych, w tym na składanie formularza TPR oraz oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji podatkowej za 2020 r.:

 

  • do 30 września 2021 r. dla podatników, którym ustawowy termin upływa w okresie od 1 lutego 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.;
  • o trzy miesiące w przypadku, gdy ustawowy termin upływa w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

 

Nowy Informator nie stanowi interpretacji ogólnej przepisów prawa podatkowego ani wyjaśnień przepisów prawa podatkowego.
 


W przypadku pytań dotyczących obowiązków raportowania cen transferowych zachęcamy do kontaktu z ekspertami Rödl & Partner.

Kontakt

Contact Person Picture

Dominika Tyczka-Szyda

doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Contact Person Picture

Joanna Tomczak

doradca podatkowy

Senior Associate

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu