Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.25 lutego 2022 r. – termin na dokonanie rocznej korekty VAT naliczonego

PrintMailRate-it

Klaudia Bielecka

7 lutego 2022 r.

 

Kto jest zobowiązany


Podatnik, który prowadzi działalność zarówno opodatkowaną, jak i zwolnioną tzw. mieszaną.

 

Terminy


Rozliczenia korekty rocznej VAT naliczonego dokonuje się w deklaracji za pierwszy okres rozliczeniowy roku następującego po roku podatkowym, za który dokonuje się korekty, a w przypadku zakończenia działalności gospodarczej – za ostatni okres rozliczeniowy.

 

Podatnicy, którzy rozliczają się miesięcznie, powinni za 2021 r. rozliczyć roczną korektę w deklaracji za styczeń 2022 r. – składanej do 25 lutego2022 r.

 

Podatnicy rozliczający się kwartalnie powinni rozliczyć korektę w deklaracji za pierwszy kwartał 2022 r. – składanej do 25 kwietnia 2022 r.

 


W przypadku pytań dotyczących korekty rocznej VAT naliczonego, specjaliści Rödl & Partner pozostają do Twojej dyspozycji.

Kontakt

Contact Person Picture

Monika Bartosiewicz

doradca podatkowy

Associate Partner

Wyślij zapytanie

Profil

Deutschland Weltweit Search Menu