Sygnaliści w przepisach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML)

PrintMailRate-it
Rodzaj wydarzenia webinarium
Data wydarzenia 23 września 2020
Miasto online
Początek - koniec 11:30-12:45
Program

Sygnaliści w przepisach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML)

 WEBINARY- LINKEDIN (7).png

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, wdrażająca unijną dyrektywę AML (znowelizowana w październiku 2019 r.) wprowadza obowiązek opracowania i ustanowienia wewnętrznych procedur dokonywania anonimowych zgłoszeń przez tzw. sygnalistów. Przewiduje obowiązek zachowania poufności tożsamości tych osób oraz kary administracyjne dla przedsiębiorców za naruszenie przepisów ustawy.

Wdrażanie tych rozwiązań wskazuje kierunek zmian i potwierdza znaczenie, jakie ma whistleblowing w ograniczaniu nadużyć i promowaniu zachowań etycznych. Zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego bliżej przyjrzymy się zapisom ustawy.

 

Termin: 23.09.2020 r., godz. 11:30

 

Agenda:

- Rozwiązania techniczno-organizacyjne służące anonimowemu zgłaszaniu nieprawidłowości
- Skuteczne wdrożenie procedury dotyczące whistleblowingu
- Osoba odpowiedzialna za odbieranie zgłoszeń
- Sposób przyjmowania zgłoszeń
- Ochrona przed działaniami represyjnymi i dyskryminującymi względem sygnalisty


Prowadzący:

Łukasz Napiórkowski, adwokat, Senior Associate w Rödl & Partner

Wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Specjalista w zakresie compliance, prawa handlowego i korporacyjnego oraz obsługi przedsiębiorców w obszarze szeroko rozumianego prawa podatkowego. Brał udział w licznych wdrożeniach systemów CMS w międzynarodowych grupach kapitałowych. Posiada doświadczenie w realizacji projektów na rzecz podmiotów polskich oraz zagranicznych. Jest autorem licznych publikacji. Włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim. Absolwent Wydziału Prawa oraz Wydziału Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

 

___________________________________

To nie wszystko: już dziś zapraszamy do udziału w konferencji online „WHISTLEBLOWING SUMMIT – o skutecznym i bezpiecznym zarządzaniu informacją istotną dla organizacji”. To pierwsza w Polsce konferencja, która w tak kompleksowy i praktyczny sposób przedstawia zagadnienie whistleblowingu. Bądź z nami 8 października 2020 r.

Link do zapisów i szczegółowe informacje: https://whistleblowingsummit.pl/

Kopia Kopia header- linkedin PRELEGENCI.png

Opłata bezpłatne
Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.
Deutschland Weltweit Search Menu