Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Nowa definicja budowli w podatku od nieruchomości

PrintMailRate-it
Data wydarzenia 26 czerwca 2024
Miasto online
Początek - koniec 10:00-11:00
Program

webinar_definicja_budowli22.05.png


Nadchodzą istotne zmiany w opodatkowaniu nieruchomości. Czego mogą spodziewać się przedsiębiorcy w 2025 r.?  

Kluczowa będzie zmiana definicji budowli.  W przeszłości Trybunał Konstytucyjny zgłaszał swoje wątpliwości w stosunku do tej definicji. Mimo to, do tej pory ustawodawca nie wprowadził zmian w przepisach. W najnowszym wyroku TK orzekł już wprost, że definicja budowli stosowana dla celów podatku od nieruchomości jest niezgodna z konstytucją. W związku z tym nowa definicja musi zostać wprowadzona najpóźniej na początku 2025 r. 

Znany jest już projekt nowelizacji. Wynika z niego, że autonomiczna definicja budowli oparta będzie na 5 kategoriach obiektów kwalifikowanych jako budowle, z nadrzędną rolą załącznika zawierającego listę budowli.

Zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego nasz ekspert omówi wyrok TK oraz przeanalizuje jak wygląda nowa definicja budowli według aktualnego projektu, a także wskaże jak przygotować się do nadchodzących zmian.


AGENDA​
1.​

Nowa definicja budowli

  • Omówienie nowej definicji wraz z załącznikiem do ustawy
  • Porównanie z dotychczasowym stanem prawnym
  • Praktyczne przykłady
​2. 
Kogo obejmą zmiany i jak należy się przygotować
​3.
​Q&A


Temat kierujemy do wszystkich podatników podatku od nieruchomości. Warto być na bieżąco z informacjami i odpowiednio się przygotować.​​​


PATRONAT
Prelegenci Jakub Wajs, Rödl & Partner Gdańsk

radca prawny, doradca podatkowy, Senior Associate, Rödl & Partner Gdańsk ​

​Zobacz profil  »

Opłata bezpłatne
Deutschland Weltweit Search Menu