Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Śniadanie podatkowe: Krajowy System e-Faktur – jak efektywnie przygotować się do wdrożenia

PrintMailRate-it
Data wydarzenia 27 lutego 2024
Miasto Wrocław
Początek - koniec 10:00-12:00
ProgramZgodnie z decyzją Ministra Finansów Krajowy System e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać od 1 lipca 2024 r., zostanie wdrożony w późniejszym terminie. Kiedy? Nie stanie się to wcześniej niż 1 stycznia 2025 r. Dokładny termin wdrożenia systemu zostanie podany po zakończeniu audytu informatycznego systemu KSeF.


Nie ulega wątpliwości, że system zostanie wprowadzony – cyfryzacja podatków jest nieunikniona. Zmiana terminu daje jednak przedsiębiorcom czas, aby lepiej się przygotować i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Wdrożenie KSeF w przedsiębiorstwie to temat wielowątkowy, który wymaga dobrego przygotowania oraz dokładnej analizy biznesowych potrzeb. Dlatego warto zrobić to już teraz. Odpowiednio wcześnie zaplanowane usprawnienie procesów i przygotowanie do implementacji nie tylko ułatwi funkcjonowanie firmy, lecz także zwiększy bezpieczeństwo podatkowe i zapewni obrót gospodarczy. Dodatkowo zredukuje koszty dokumentowania transakcji, ewidencjonowania i archiwizowania dokumentacji.

Spotkanie będzie szczególnie wartościowe dla specjalistów ds. podatków, księgowych, osób odpowiedzialnych za finanse w przedsiębiorstwie oraz za wystawianie i księgowanie faktur, a także tych, które zarządzają projektami IT.

Wydarzenie odbędzie się w  hotelu Mercure Wrocław Centrum, plac Dominikański 1, 50-159 Wrocław.
 
AGENDA

9:30-10:00 – Rejestracja gości
10:00-10:30 – KSeF w praktyce – korzyści, wyzwania i ryzyka związane z KSeF oraz harmonogram wdrożenia – Beata Borowska, Associate Partner w Rödl & Partner oraz Agata Pezda, kierownik projektu w Rödl & Partner

W trakcie tej części ekspertki omówią następujące zagadnienia: digitalizacja systemu i główne założenia KSeF; funkcjonowanie platformy, struktura nowych dokumentów – m.in. faktury sprzedaży, faktury zaliczkowe, faktury korygujące, dostępy do platformy, rola administratora, obieg dokumentów, współpraca z kontrahentami; na co zwrócić szczególną uwagę podczas implementacji?

10:30-11:00 – KSeF jako początek digitalizacji procesów biznesowych – Michał Kacperek, Comarch EDI and E-Invoicing, IT and Legal Consultant

Z tego wystąpienia dowiecie się Państwo, jak wygląda w praktyce wdrożenie KSeF w organizacjach – jakie wyzwania i problemy spotykamy w prowadzeniu takich projektów. Dodatkowo pokażemy szerszą perspektywę zmian prawnych w Europie i na świecie w zakresie wymiany danych oraz jakie powoduje to konsekwencje dla biznesu.

11:00 – 12:00 Czas na networking i rozmowy 1:1 z ekspertami
Prelegenci

​Beata Borowska, Associate Partner w Rödl & Partner

Agata Pezda, kierownik projektu w Rödl & Partner

Michał Kacperek, Comarch EDI and E-Invoicing, IT and Legal Consultant

Deutschland Weltweit Search Menu