Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.OZE – kluczowe zmiany dla wytwórców

PrintMailRate-it
Data wydarzenia 5 grudnia 2022
Miasto online
Początek - koniec 10:30-11:15
Program

​W ostatnim czasie mamy do czynienia z bezprecedensowymi interwencjami w rynek energii elektrycznej, które wpływają na zmianę sytuacji wytwórców energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Z jednej strony, zarówno Komisja Europejska jak i rząd, zamierzają nałożyć na wytwórców dodatkowe obciążenia finansowe, ograniczając zyski ze sprzedaży energii, z drugiej strony, coraz częściej uświadamiamy sobie, że odnawialne źródła energii stanowią fundament niezależności i bezpieczeństwa energetycznego. Na horyzoncie widzimy zmiany, które mogą ułatwić rozwój energetyki odnawialnej w Polsce.

 

Podczas webinarium eksperci Rödl & Partner przedstawią najnowsze zmiany prawa w tym obszarze, prezentując uczestnikom ryzyka oraz szanse związane z funkcjonowaniem źródeł odnawialnych w nowej rzeczywistości prawnej.

 

 

AGENDA:

- Jakie dodatkowe opłaty obciążać będą wytwórców energii odnawialnej?
- Przesłanki zwolnienia z obowiązku uiszczania opłat dodatkowych z tytułu sprzedaży energii odnawialnej.
- Przepisy unijne a zyski ze sprzedaży energii odnawialnej.
- Zmiany prawa pozytywnie wpływające na rozwój energetyki odnawialnej w Polsce.
- Potencjalne zagrożenia legislacyjne dla energetyki odnawialnej w 2023 r.

 

 

PARTNERZY MEDIALNI WYDARZENIA:

OZE_logo_partnerzy medialni.png

Prelegenci Jakub Plebański, Rödl & Partner
Piotr Mrowiec, Rödl & Partner Gdańsk
Opłata bezkosztowo
Deutschland Weltweit Search Menu