Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.Lex Akademia Praktyka. Odpowiedzialność Zarządu. Prawo upadłościowe, zakaz pełnienia funkcji – czy zrobiłeś wszystko na czas?

PrintMailRate-it
Data wydarzenia 17 marca 2022
Miasto Go To Webinar
Początek - koniec 10:00-11:00
Program

​Lex Akademia Praktyka.Odpowiedzialność Zarządu. Prawo upadłościowe, zakaz pełnienia funkcji – czy zrobiłeś wszystko na czas?

 

4.png

 

45 minut kompaktowej wiedzy dla Zarządu przekazanej przez praktyków prawa. Formuła: 20-10-15, czyli przedstawienie zagadnienia (20 min.), które jest bliskie każdemu członkowi zarządu, ale też propozycje konkretnych rozwiązań (10 min) i odpowiedzi na pytania (15 min.) Każdy odcinek to inny aspekt. Każdy odcinek to konkretny case study prezentowany przez prawników z Roedl & Partner, którzy z pasją i skutecznością reprezentują interesy zarządu i/lub spółki przed sądem.

 

Webinar poruszy temat odpowiedzialności Członków Zarządu w przypadku zaistnienia przesłanek do ogłoszenia upadłości. Omówione będą przesłanki i procedura zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości przez Zarząd, a także skutki niedopełnienia obowiązków zgłoszenia upadłości przez Członków Zarządu. 

 

AGENDA:
1. Przesłanki i procedura złożenia wniosku o ogłoszenia upadłości - co i kiedy musi zrobić Zarząd?
2. Podmioty uprawnione i zobowiązane do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości – kogo muszą się strzec Członkowie Zarządu ?
3. Odpowiedzialność Zarządu – brak lub nieterminowy wniosek o ogłoszenie upadłości.
4. Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej - przesłanki i procedura.

 

PROWADZĄCY:
Adrian Cop, LL.M., adwokat, Rödl & Partner
Paweł Szpot, radca prawny, Rödl & Partner

 

ZAPISZ SIĘ!

Opłata bezpłatne
Deutschland Weltweit Search Menu